Browar Wyspa Młyńska

Targi Travel and Taste 2017

O Wystawcy

Warzelnia Piwa w Bydgoszczy mieszcząca się przy ul. Poznańskiej 8 to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Tu w obrębie jednego kompleksu restauracyjno – browarnego możesz delektować się daniami serwowanymi przez szefów dwóch kuchni: europejskiej oraz indyjskiej, skosztować piwa warzonego na Twoich oczach, a także zanurzyć się w świat wina korzystając z obfitych zasobów kameralnej winiarni.

To co niewątpliwie wyróżnia nasz obiekt to jego położenie. Do środka wejść możesz od dwóch stron. Od ulicy Poznańskiej wkraczasz do kamienicy, która wpisuje się w zabytkowe wnętrza i odsłania oczom gości miedzianą instalację do warzenia naszego specjału oraz liczne dekoracje, które choć na chwilę przypominają o bogatej historii bydgoskiego browarnictwa. Znajdziesz tu butelki z różnych okresów, porcelanowe zamknięcia, gabloty ze zdjęciami i pamiątkami oraz stare etykiety. Na 3 piętrach wykorzystując każdy zakamarek byłych przestrzeni mieszkalnych, piwnicznych i produkcyjnych powstał zespół mniejszych i większych sal oraz korytarzy. Zaś dochodząc do nas od drugiej strony twoim oczom ukaże się największy w Bydgoszczy zespół tarasowy rozciągającym się malowniczo tuż nad rzeką Młynówką z niepowtarzalnym widokiem na piękniejącą Wyspę Młyńską. Umiejscowienie jest tym bardziej wyjątkowe, iż widoki można podziwiać o każdej porze roku aż z 3 poziomów: latem polecamy stoliki tuż nad rzeką, wiosną i wczesną jesienią oszałamiające wrażenie pozostaną w twojej pamięci po kolacji zjedzonej na oszklonym tarasie, a zimą zapraszamy na salę głównej, która dzięki olbrzymim oknom pozwoli na podziwianie bydgoskiej Wenecji z góry.

Jednak to co jest podstawowym i bezkonkurencyjnym naszym atutem to umiejętność warzenia wyjątkowego piwa. Obecnie jesteśmy jedynym browarem restauracyjnym w mieście. Piwo powstaje z pasją tylko z naturalnych składników, często na Twoich oczach. Podczas wizyty u nas spotkasz naszych piwowarów przy pracy. Możesz z nimi porozmawiać, wymienić się uwagami, podpytać o szczegóły procesu.

Oferta

Obecnie w naszej ofercie znajdziesz wymiennie aż 10 rodzajów piwa, warzonych w kilku stylach. Zawsze trafisz na 5 lub 6 z nich. Sprawdź, co mamy dzisiaj: klasycznego Pilsa Weneckiego, orzeźwiające Pszeniczne Młyńskie, a może zaciekawi Cię coś w amerykańskim stylu, chmielono dodatkowo na zimno: bursztynowa APA lub American Weizen. Mamy też bogatą ofertę dla smakoszy ciemnych gatunków: lekko pikantny Stout Chilli, dolnej fermentacji Dunkel czy bogaty, pełny i dość mocny Koźlak. Na piwny deser polecamy zaś słodziutkie miodowe lub aromatyczne orzechowe. Ciekawą propozycją są też koktajle piwne, które z powodu niskiej zawartości alkoholu możesz wypić ze smakiem i spokojem, nawet jeśli następnie musisz prowadzić samochód.

Wszystkie dostępne aktualnie gatunki możesz zabrać ze sobą. Polecamy piwa butelkowane, niepasteryzowane, ręcznie nalewane, etykietowane i kapslowane przez naszych pracowników. W zaciszu domowym przypomną o wrażeniach, pozostałych po wiycie u nas. Mogą stać się też wspaniałym prezentem, który wygląda szczególnie imponująco w postaci czteropaku różnych gatunków, który zawsze możesz zakupić w barze głównym.

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia nas przy różnych okazjach. Polecamy się na szybki lunch, pyszny obiad rodzinny, wykwintną kolację, czy po prostu piwko w gronie przyjaciół. Z przyjemnością zorganizujemy też uroczystości wcześniej zaplanowane i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach: urodziny, rocznice, wieczory kawalerskie / panieńskie, a także dużo większe jak chrzciny, komunie czy wesela. Świetnie wypadają u nas spotkania biznesowe. Dysponujemy kameralnymi i ekskluzywnie wyposażonymi salkami dedykowanymi mniejszym wydarzeniom, na których w zaciszu omówisz szczegóły kontraktu, umowy czy warunki współpracy. Chętnie też zorganizujemy duży event, na który możesz zaprosić nawet 200 gości. Wszystko to w centrum miasta, bez potrzeby dojazdów i komplikacji z transportem gości. ZAPASZAMY 🙂

Browar Wyspa Młyńska Spółka z o.o.

ul. Poznańska 8,

85-129 Bydgoszcz