Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Targi Travel and Taste 2017

 

Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu to pierwsze i jedyne jak do tej pory centrum nauki w województwie Kujawsko-Pomorskim. Na 6 kondygnacjach znajduje się przestrzeń wystawiennicza, pracownie naukowe, sal ekspozycyjne dla dzieci.
Wizytówką instytucji jest Wahadło Foucaulta, umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi. Sercem toruńskiego eksponatu jest 35-kilogramowa, chromowana kula wypełniona piaskiem, zawieszona na 33-metrowej linie, biegnącej od dachu po parter placówki przez wszystkie kondygnacje. Dzięki temu wahadło jest widoczne z każdego piętra.
W Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”  można zwiedzać interaktywne ekspozycje, poświęcone różnorodnym zjawiskom przyrodniczym w otaczającym nas świecie.
Stałymi wystawami są:
„O obrotach” – głównym tematem ekspozycji jest ruch obrotowy i jego zastosowania praktyczne.
„Rzeka” – ukazujemy budowę koryta rzeki, pokazujemy ciekawostki przyrodnicze charakterystyczne dla górnego, środkowego oraz dolnego biegu rzeki.
„Idee” – ekspozycja podzielona jest na cztery strefy: komunikacji, sztuki i piękna, życia oraz konstruktora. Każda z nich nawiązuje do innej idei stworzonej przez człowieka, dzięki czemu wystawa ma charakter interdyscyplinarny.
Na pozostałych przestrzeniach oprócz wystaw stałych znajdują się wystawy zmienne (czasowe).
Centrum prowadzi również warsztaty, zajęcia dla przedszkoli, ścieżki edukacyjne, a dla młodzieży zajęcia na pracowniach fizycznej oraz biologicznej.
Na Targach zaprezentujemy eksponat z wystawy muzycznej „Wmiksuj się”. Będzie to stanowisko dla wszystkich miłośników muzyki. Przy pomocy urządzenia Mash Machine każdy będzie miał okazję do stworzenia swojego utworu lub udoskonalenia kompozycji wymyślonych przez innych. Będzie to niesamowita okazja, aby zostać kompozytorem i DJ-em!

Zapraszamy do obejrzenia filmiku promocyjnego

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
87-100 Toruń
ul. Władysława Łokietka 5
NIP: 956-228-60-29

http://mlynwiedzy.org.pl
https://pl-pl.facebook.com/MlynWiedzy