Gmina Cekcyn

Targi Travel and Taste 2017

O Wystawcy

Gmina Cekcyn położona jest w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego w powiecie tucholskim. Jej bogactwo to przede wszystkim nieskażona przyroda kompleksu leśnego „Bory Tucholskie”. Podstawowymi atrakcjami turystycznymi gminy są zasoby przyrodniczo- krajobrazowe. Na terenie gminy znajduje się ponad 20 jezior, z których latem chętnie korzystają mieszkańcy oraz turyści. Największą popularnością cieszy się Jezioro Wielkie Cekcyńskie ze strzeżonym kąpieliskiem i wypożyczalnią  rowerów i sprzętu wodnego.

Na terenie Gminy znajduje się 5 rezerwatów przyrody i 2 ścieżki przyrodniczo- dydaktyczne. Samorząd postawił również na rozwój infrastruktury turystycznej. Na turystów czeka strzeżone kąpielisko nad Jeziorem Wielkim Cekcyńskim, z sanitariatami i prysznicami, wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów szosowych oraz jedyne w Polsce pole do minigolfa z 27 dołkami, rozłożonymi na 3 poziomach z przepięknym widokiem na jezioro.

Do aktywnego wypoczynku zachęcają boiska sportowe, siłownie i hala widowiskowo-sportowa. Dla amatorów dwóch kółek zostały przygotowane i opisane 3 leśne szlaki  rowerowe, o różnym stopniu trudności. Dla ciekawych świata proponujemy gry terenowe – questy, a dla lubiących mariaż technologii i przyrody zabawę w geocaching.  Dla gości na terenie gminy znajduje się wiele kwater prywatnych, a także dwa ośrodki turystyczne. W sezonie letnim w cekcyńskim amfiteatrze odbywa się wiele imprez artystycznych: przedstawienia teatralne, dyskoteki i koncerty. Zapraszamy do odwiedzenia Gminy Cekcyn, poznania jej ciekawej historii i barwnej borowiackiej kultury. Więcej przydatnych informacji na stronie: www.turystyka.cekcyn.pl

Do zobaczenia w Cekcynie!