Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

Prezentacja na targach

„Konstelacje dobrych miejsc” – pod takim szyldem wystąpi wspólnie na Targach Travel & Taste pięciu członków naszego Stowarzyszenia. Idea „Konstelacji” w znacznym stopniu definiuje i wyznacza cele funkcjonowania Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. Zadaniem K-POT jest konsolidacja środowiska turystyki w regionie, wspomaganie procesów wiązania produktów turystycznych, budowanie pozycji branży turystycznej jako istotnej, powiązanej w system, gałęzi gospodarki w województwie kujawsko pomorskim Nasi wystawcy:

  • Grudziądz
  • Świecie
  • Żnin
  • Nakło
  • Pałuki
  • Powiat Tucholski

Informacje o Wystawcy

Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną tworzą samorządy, organizacje i instytucje zainteresowane dobrą kondycją turystyki, jej rozwojem i budowaniem pozycji pozwalającej na konkurowanie z innymi regionami. K-POT inicjuje współpracę środowiskową, tworzy platformę wymiany poglądów, przestrzeń publicznej debaty. Pomaga w zdobywaniu specjalistycznej wiedzy i kompetencji, realizuje badania w zakresie turystyki. Współpracuje z Polską Organizacją Turystyczną, regionalnymi organizacjami turystycznymi oraz Zamiejscowymi Ośrodkami Polskiej Organizacji Turystycznej. Serdecznie zapraszamy do grona członków naszego Stowarzyszenia!

Żnin

Gmina Żnin to malownicza kraina położona na Pałukach. Jest to wymarzone miejsce zarówno dla miłośników historii, jak i amatorów aktywnego wypoczynku. Odwiedzając Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji czy ruiny średniowiecznego zamku wraz z wystawą machin oblężniczych można przenieść się w czasie i poznać historię regionu na przestrzeni wieków. Atrakcyjna wycieczka zabytkową koleją wąskotorową jest wspaniałym dopełnieniem wyprawy na Pałuki – krainy jezior, zabytków, pięknych krajobrazów i niezapomnianych emocji.

Pałuki

Wsiadasz do wagonika kolejki wąskotorowej i rozpoczyna się wyjątkowa podróż w czasie… ze Żnina przez Wenecję, Biskupin do Gąsawy. Żnin – miasto z ponad 750-letnią historią. Stojąca na rynku wieża z XV w. kryje ekspozycję Muzeum Ziemi Pałuckiej. Wenecja słynie z Muzeum Kolei Wąskotorowej. Można je zobaczyć również nocą. Wówczas też da się spotkać legendarnego Diabła Weneckiego strzegącego ruin zamku. Wizyta w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie to wyjątkowa okazja, aby przekonać się jak żyli nasi przodkowie. Wszystko odbywa się na terenie rekonstrukcji osad: neolitycznej, kultury łużyckiej i średniowiecznej. Gąsawa na kartach historii zapisała się jako miejsce zjazdu książąt piastowskich w 1227 r. Dzisiaj zachwyca tutaj kościół z zespołem barokowych malowideł. Podróż możemy kontynuować dalej. W Pałacu Lubostroń zobaczymy jak wyglądało życie w rezydencji z XIX w. Miłośników podróży w czasie i przestrzeni zapraszamy do Silverado City i Zaurolandii. Ziemia Żnińska to niezwykły region – zachwyca krajobrazem i szeregiem ciekawych zakątków. Warto go poznać!

Powiat świecki

 

Powiat świecki znany jest  z atrakcji turystycznych, pięknych widoków na Dolinę Wisły oraz wydarzeń kulturalnych. Powiat świecki będzie  promować najważniejsze wydarzenia, które będą odbywać się na jego terenie (kalendarz imprez), atrakcje turystyki aktywnej oraz rekreacyjnej, a także smaki regionu. Najbardziej znanym i rozpoznawalnym nie tylko w Polsce wydarzeniem na tym terenie jest Festiwal Smaku w Grucznie.

 

Powiat Tucholski

Bory Tucholskie to niezwykłe połączenie pierwotnej natury i kultury ludowej (ustanowiony przez UNESCO światowy rezerwat biosfery). Rzeki Brda, Wda i ich dopływy to raj dla kajakarzy, sieć ponad 500 kilometrów szlaków pieszych i rowerowych zachęca do wędrówek, ponad 900 czystych jezior i rzek zaprasza wędkarzy. Miłośnicy spokoju, natury i aktywnego wypoczynku znajdą tu coś dla siebie, a lokalne smaki, takie jak fjut, miód czy borowiacka bania, zaspokoją nawet najbardziej wybredne podniebienie.

Znaleziony obraz        Znalezione obrazy dla zapytania rezerwat biosfery bory tucholskie- obrazy

 

 

 

Biuro Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej Wełniany Rynek 5/8, 85-036 Bydgoszcz tel./fax +48 52 376 70 19 biuro@k-pot.pl k-pot.pl