Powiat Nakielski

Targi Travel and Taste 2017

O Wystawcy

Powiat Nakielski leży w zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, a tworzy go pięć gmin: Kcynia, Mrocza, Nakło nad Notecią, Sadki i Szubin. Granice powiatu obejmują dwie malownicze krainy historyczne – Krajna i Pałuki. Geograficznie dzieli je rzeka Noteć, ale w wymiarze społecznym jej wody są elementem łączącym i integrującym. Noteć wraz z Kanałem Bydgoskim jest częścią międzynarodowej drogi wodnej E-70 Antwerpia-Kaliningrad-Kłajpeda. Ten fakt i rozwój żeglugi śródlądowej skłonił nas do budowy nowoczesnej przystani wodnej w Nakle nad Notecią. Zarówno baza rekreacyjna, jak i pełna uroku okolica, z pewnością zachęcą Państwa do odwiedzenia gościnnej ziemi nakielskiej.

Nasz powiat to doskonałe miejsce dla turystów szukających ciszy i spokoju, a także niezapomnianych wrażeń estetycznych. Osobom lubiącym aktywne spędzanie czasu, oferujemy atrakcyjne szlaki wodne, rowerowe i piesze oraz kompleksy sportowe. Na miłośników historii i architektury czekają liczne zespoły pałacowo-parkowe oraz zabytki sakralne. Zapraszamy również do uczestnictwa w imprezach kulturalnych, festynach i targach

O Przystani Powiat Nakielski

Budynek Przystani Powiat Nakielski zbudowano w 2014 r. Spełnia on funkcje turystyczne, dydaktyczne, szkoleniowe i administracyjne.W skład przystani oprócz części turystycznej wchodzą: bosmanat – pełniący funkcję punktu informacyjnego, kapitanat, warsztat szkutniczy oraz hangar przeznaczony do przechowywania sprzętu wodnego.

Przystań Powiat Nakielski jest również miejscem, gdzie odbywają się zajęcia dydaktyczne
i praktyczne dla uczniów Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

Na terenie przystani odbywają się szkolenia i konferencje. Specjalnie wyposażona do tego celu w nowoczesny sprzęt multimedialny sala konferencyjno-dydaktyczna pomieści do 50 osób.
Z tej oferty skorzystać mogą zarówno jednostki z terenu Powiatu Nakielskiego.

Do dyspozycji turystów jest pięć dwuosobowych pokoi, w tym jeden z łóżkiem podwójnym. W każdym z pomieszczeń noclegowych znajduje się łazienka. W budynku przystani odwiedzający mają możliwość skorzystania z zaplecza kuchennego. Do dyspozycji jest w pełni wyposażona kuchnia oraz miejsce do przygotowywania i spożywania posiłków. Dodatkowo budynek jest wyposażony w liczne sanitariaty, w tym prysznice oraz toalety, które są udostępnione dla wodniaków. Przystań jest w pełni przystosowana dla osób niepełnosprawnych (sanitariaty dla osób niepełnosprawnych i winda wewnątrz budynku).

Basen portowy Przystani Powiat Nakielski przeznaczony jest do bezpiecznego cumowania jachtów żaglowych i motorowych oraz innych jednostek rekreacyjnych, sportowych, wypoczynkowych i ratowniczych.

Na terenie otaczającym budynek przystani i basen portowy powstały: boisko do siatkowej piłki plażowej, plac zabaw, boisko do gry w boule, boisko do gry w badmintona, pole namiotowe oraz miejsca parkingowe dla przybywających na teren przystani. Pozostała część obszaru zagospodarowana została jako ścieżki i dojścia utwardzone oraz elementy małej architektury.

Mieści się tu również wypożyczalnia sprzętu wodnego. Można wypożyczyć kajaki jednoosobowe, dwuosobowe oraz rowery wodne. Ponadto do dyspozycji mieszkańców powiatu nakielskiego i przybyłych turystów są rowery miejskie oraz przyczepki do przewozu dzieci.