Winnica przy Talerzyku

Informacje o Wystawcy

Winnica przy Talerzyku położona jest na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego w Topolnie, w pobliżu wczesnośredniowiecznego grodziska „Talerzyk” z XI w.
Winnica przy Talerzyku zaprasza do fascynującego świata wina, w którym wszystko ma swój rytm i następstwo zdarzeń. Nasadzenie w winnicy obejmuje 0,8 ha, 2 tysiące winorośli oraz szczęśliwą siódemkę różnych szczepów, z których powstają wina białe i czerwone. Właściciele winnicy postawili na odmiany: Bianca, Marechal Foch, Regent, Rondo, Seyval Blanc, Siegerrege, Solaris.
Winnica została założona w 2010 r. Dobrze wyposażona winiarnia pozwala na precyzyjne kontrolowanie procesu produkcji. Produkcja wina odbywa się ze starannie wyselekcjonowanych owoców. Ręczny zbiór grona połączony z naturalną winifikacją łączą ze sobą zasady zrównoważonego rolnictwa.
Wina z Winnicy przy Talerzyku to wina aromatyczne i solidnie zbudowane. Łączą ze sobą cechy poważnych win z lekką owocową młodością. Dobrze zbilansowana kwasowość nadaje wigoru i żywotności. Dzięki temu wina są wdzięcznymi towarzyszami wielu potraw.
Warto wpisać to miejsce jako ciekawy etap w turystyce enologicznej i zatrzymać się tu dłużej, degustować wina i zwiedzać winnicę. Więcej ciekawostek może dowiedzieć się podczas wizyty w winnicy.

Winnica przy Talerzyku
os. kontaktowa: Aneta Janasińska,
tel. 695 200 441,
email kontakt@winnicaprzytalerzyku.pl