Winnica Słoneczny Zakątek

Targi Travel and Taste 2017

Winnica Słoneczny Zakątek powstała w 2012 r. w północno-zachodniej części Polski.

Winnica usytuowana jest na południowo-zachodnim wzniesieniu. Na ziemi, na której posadowiona jest winnica, od stuleci uprawiano drzewa i krzewy owocowe. Idealna lokalizacja, nasłonecznienie oraz sąsiedztwo zbiornika wodnego tworzą unikalny mikroklimat, który sprzyja winoroślom. Nasadzenia poprzedziły lata dokładnej obserwacji wzniesienia, badania oraz analiza gleby, która została wcześniej specjalnie przygotowana do uprawy winorośli.

Wszystkie prace oraz zabiegi w winnicy wykonywane są ręcznie. Każdy krzew naszej winorośli jest pielęgnowany z największą  starannością. Winogrona używane do produkcji naszego wina pochodzą wyłącznie z naszych upraw, w których nie stosujemy sztucznych środków ochrony roślin i nawozów. Wszystkie prace oraz zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzane są w ścisłej harmonii z cyklem wegetacyjnym winorośli, po dokładnych i systematycznych obserwacjach roślin. Żeby uzyskać jak najlepsze owoce przycinamy latorośle oraz ograniczamy liczbę gron poprzez zielone zbiory. Nasze wino to sama natura, nie ma w nim sztucznych barwników czy dodatku cukru. Wszystkie wina są produkowane zgodnie ze sztuką winiarską.

Otwierając butelkę wina z Winnicy Słoneczny Zakątek można mieć pewność, że to co się w niej znajduje, powstało wyłącznie z najlepszych, wyselekcjonowanych winogron. Zbiory odbywają się w optymalnym momencie dojrzałości owoców, które są dokładnie obserwowane i kontrolowane. Winogrona poddawane są dokładnej i ręcznej selekcji, wybierane są tylko najlepsze owoce. Odpowiedni poziom cukru oraz dojrzałość winogron pozwalają otrzymać pyszne, naturalne, regionalne wino. Ręczne zbiory oraz selekcja pozwalają zachować najwyższą jakość owoców. Dzięki precyzyjnej i starannej pracy przy produkcji, każda butelka skrywa     cząstkę Winnicy Słoneczny Zakątek.

Nasza oferta to wina czerwone, z odmian: Rondo, Regant, Marechal Foch, Leon Millot oraz wina białe produkowane z odmian: Seyval Blanc, Hibernal, Solaris, Johanniter, Aurora.

Karolina Dacyk
tel. 695-711-123
Winnica Słoneczny Zakątek
Śmielin, ul. Stawowa 1
89-110 Sadki
www.winnicasłonecznyzakątek.eu