Zespół Pałacowo-Parkowy Sypniewo

Targi Travel and Taste 2017

O Pałacu

Pałac w Sypniewie to jeden z cenniejszych zabytków świeckich znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Wzniesiony został w II połowie XIX wieku (według wcześniejszych planów k. F. Schinkla) na miejscu dawnego drewnianego dworu Grabowskich. Pałac w Sypniewie łączy różne elementy i treści ze stylu neoklasycystycznego oraz neorenesansowego. Do dziś zachwyca nas swoją ciekawą sylwetką, zdobionym balkonem wspartym na kolumnach oraz okazałą, wieloboczną wieżą. Wkrótce po wybudowaniu pałacu założono w jego otoczeniu park o powierzchni 8,85 ha, który od początku swego istnienia miał charakter krajobrazowy. Park jako obiekt przyrodniczy z uwagi na swe liczne walory znalazł swoje zaszczytne miejsce w „Spisie Parków i Ogrodów Zabytkowych w Polsce”.

Zespół Pałacowo-Parkowy w Sypniewie zlokalizowany jest na terenie wiejskim w miejscowości Sypniewo, gm. Więcbork.

Oferta

Zespół Pałacowy w Sypniewie jest obiektem świadczącym usługi hotelarsko-gastronomiczne na miejscu i w ramach cateringu.

Organizuje wesela, bankiety, przyjęcia, imprezy plenerowe. Prowadzone są tu warsztaty kulinarne propagujące produkty i potrawy regionalne i lokalne np. z gęsiny, dziczyzny, pieczenie chleba w tradycyjnym piecu chlebowym. Zespół został ujęty w projekcie „Krajna Szlachecka” nawiązującym do kultury i sztuki kulinarnej polskiej szlachty i arystokracji.

Projekt służy turystycznej promocji Krajny.Obiekt należy także do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego dążąc do propagowania tradycji kulinarnej tożsamej z regionem etnograficznym Krajny.
W menu królują specjały kuchni staropolskiej : karkówka w sosie korzennym, potrawka po krajeńsku, zraz staropolski, tradycyjne wędliny i szynki.
W pałacowym ogrodzie uprawiane są warzywa, zioła i kwiaty jadalne, które podnoszą jakość serwowanych potraw, w parkowych stawach hodowane są ryby podawane na pałacowych stołach. Zespół współpracuje z lokalnymi dostawcami co gwarantuje świeżość i naturalność produktów. Należy też do Lokalnej Grupy Działania Nasza Krajna i Grupy Rybackiej Nasza Krajna i Pałuki.

Zespół Pałacowo-Parkowy w Sypniewie

  ul. 29 Stycznia 45
  89-422 Sypniewo
  665 077 766 – Romulad
  781 499 042 – Aleksandra
  palacsypniewo@onet.eu
  www.facebook.com