Co robić w odessie

Odessa to miasto, w którym nie sposób się nudzić, nawet jeśli przyjedziesz tutaj porannym pociągiem o 5:30 to będziesz miał co zobaczyć.

Gdzie iść rano w Odessie

Cała Odessa ze wszystkimi jej perełkami dosłownie leży u twoich stóp, gdy wjeżdżasz do miasta skoro świt. Dlaczego? Po pierwsze, miasto wciąż „śpi”. Po drugie, rano w ogóle nie jest gorąco i po mieście będzie można spacerować pieszo z godną pozazdroszczenia łatwością. Tak więc pierwszy rada dotycząca pobytu w Odessie: wypij kawę w całodobowym „Aroma” lub „McDonald’s” niedaleko dworca (ponieważ wszystkie pobliskie kawiarnie w dzielnicy dworca kolejowego są nadal zamknięte) i ruszaj w drogę!

Pierwsza trasa prowadzi pieszo i prowadzi od stacji bezpośrednio przez ulicę Deribasowską do schodów Potiomkinowskich i portu . Uwierz mi, wschód słońca nad jednym z największych portów morskich w kraju o godzinie 6.20 to niezapomniane widowisko.

Nie sposób się zgubić jadąc linią tramwajową ze stacji kolejowej. Po drodze powitają Cię „przyjazne” odeskie dziedzińce i ulice, o których napisano wiele legend, a po 25-30 minutach znajdziesz się w przytulnym parku prowadzącym do Schodów Potiomkinowskich, których stopnie wszyscy liczą.

Gdzie rano zjeść śniadanie w Odessie?

Restoran Estrellita

Estrellita jest otwarta 24 godziny na dobę, więc można tu zjeść zarówno rano, jak i wieczorem. Standardowe śniadanie kosztuje około 50 hrywien.
ODESSA TRAVELLER’S COFFEE

Pierwsza gastronomiczna kawiarnia w Odessie z ogromnym wyborem kaw różnych odmian zachwyci turystów, którzy nie wyobrażają sobie życia bez tego cudownego napoju. W menu znajdziemy również słodkie wypieki, burgery i lemoniadę.

Muzeum Kontrabandy- otwarte od 8:00 rano

Po krótkiej przerwie proponujemy zanurzyć się w „kryminalnej” przeszłości Odessy i zwiedzić Muzeum Przemytu. Po wizycie w tym miejscu zdasz sobie sprawę, że widziałeś wszystko, od diamentów w butach po pluszowe misie. Nie bez przyczyny wybrano miejsce na lokalizację muzeum. Kiedyś w domu przy ulicy Katerynyńskiej działał czynny punkt odbioru szklanych pojemników, potem klub ze striptizem i warsztaty Arbera. W przeszłości szmuglowanie biżuterii odbywało się w starych walizkach lub butach, laskach i podwójnych torebkach. To i wiele innych ekscytujących rzeczy do opowiedzenia przez przewodnika.

Odessa

Następnym punktem porannej trasy w Odessie będzie plaża Langeron. Wsiądź do marszrutki nr 203 i w 25 minut dotrzesz na plażę. Langeron to jedna z pierwszych dużych plaż w Odessie, a w XIX wieku znajdowała się tam posiadłość hrabiego Langerona, więc faktycznie nosi tę nazwę od jego nazwiska. Wejście na plażę jest oczywiście bezpłatne, ale z różnymi płatnymi usługami. Oprócz tego znajduje się tu również delfinarium i park z atrakcjami wodnymi.

Drugie śniadanie w Odessie z panoramą na morze?

Jednym z najpiękniejszych miejsc w Odessie jest restauracja Panorama, która znajduje się na dachu jednego z hoteli. Restauracja czynna jest całą dobę, dzięki czemu można tu podziwiać morze o każdej porze dnia. W menu znajdują się dania kuchni europejskiej, przysmaki dietetyczne, a także bogata oferta napojów bezalkoholowych.

Oczywiście to tylko jedna z setek opcji tego, co można zrobić w Odessie , jeśli przybyłeś do tego pięknego miasta bardzo wcześnie rano. Dokładny scenariusz dnia zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Ale często turyści, z powodu braku informacji, godzinami wędrują po ulicach najbardziej kolorowego miasta Ukrainy , tracąc cenny czas w Odessie (https://www.kresy.com/osw,wycieczki-do-odessy—6-4-dni,31), co jest absolutnie niedopuszczalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here