Falochron na polskiej plaży

Spokój i brak tłumów nawet w szczycie sezonu, piaszczysta szeroka plaża i łatwy dostęp do morza – brzmi jak przepis na idealny urlop w Polsce, prawda? Wszystko to znajdziesz w Sianożętach. Jeśli wcześniej nie słyszałeś o tej urokliwej miejscowości, przeczytaj artykuł i przekonaj się, że na tegoroczny urlop warto wybrać się właśnie tam.

Sianożęty to niewielka, poza sezonem licząca niespełna 400 mieszkańców, wieś nad Zatoką Pomorską. Podczas gdy wielu turystów wybiera pobliski Kołobrzeg lub Ustronie Morskie, do Sianożętów docierają tylko naprawdę wtajemniczeni. Dzięki temu nawet w okresie wakacyjnym jest tu dużo spokojniej niż w innych polskich nadmorskich kurortach i można naprawdę odpocząć od hałasu dużego miasta oraz oderwać się od problemów dnia codziennego.

Sianożęty – plaża i kąpielisko

Największą atrakcją wsi Sianożęty jest piaszczysta, szeroka plaża o długości około 1400 m. Latem działa tu strzeżone kąpielisko, na które prowadzą trzy wejścia – od ulic Ku Morzu, Lotniczej i Sztormowej. Zejście do morza jest łagodne i praktycznie pozbawione ostrych kamieni. Kąpielisko obejmuje niemal całą długość linii brzegowej, z wyłączeniem dwóch odcinków, na których funkcjonuje przystań rybacka.

Na plaży w Sianożętach skorzystasz z takich atrakcji, jak przejażdżka na bananie czy oponce ciągniętej za motorówką. Dzieciom spodobają się natomiast trampoliny i dmuchane zabawki do skakania i zjeżdżania.

Sianożęty – atrakcje dla całej rodziny

W Sianożętach zrobisz jednak dużo więcej niż tylko wylegiwanie się na słońcu! Na dawnym wojskowym, poradzieckim lotnisku, które obecnie nosi nazwę Sianożęty-Bagicz, można skorzystać z oferty lotów widokowych lub przelecieć się motorolotnią, by z nieco innej perspektywy podziwiać malownicze nadmorskie krajobrazy. Dodatkową atrakcją są hangary czy umocnienia, które przypominają o militarnej przeszłości lotniska.  

Innym interesującym miejscem w Sianożętach jest stadnina koni oferująca zajęcia zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych jeźdźców.

Warto wybrać się również na spacer do Ustronia Morskiego. Plażą to tylko około 1 kilometra! W Ustroniu czekają takie atrakcje, jak molo, wesołe miasteczko, aquapark czy… Skansen Chleba.

Sianożęty – apartamenty nad morzem

Mimo niewielkiej powierzchni Sianożęty oferują bogatą bazę noclegową. My szczególnie polecamy prywatne apartamenty Sianożęty Pięć Mórz przy ul. Lotniczej należące do oferty Sun&Snow. Znajdują się one około 250 m w linii prostej od plaży. Są doskonale wyposażone, a na życzenie skorzystasz z dodatkowych udogodnień dla dzieci, takich jak łóżeczko, wanienka czy krzesełko do karmienia. Wybrane apartamenty zapraszają gości, którzy chcą przyjechać z czworonogiem.

Sianożęty apartamenty są w pełni bezpieczne – firma Sun&Snow wdrożyła bowiem szereg restrykcji mających zapobiec możliwości zarażenia się koronawirusem przez gości i personel. Apartamenty po każdym pobycie są dokładnie wietrzone i dezynfekowane z użyciem środka na bazie alkoholu. Dezynfekowane są również sejfy, w których następuje odbiór kluczy. Biura obsługi klienta zostały przystosowane do przyjmowania gości z zachowaniem wymaganego odstępu. Znajdują się w nich również płyny do dezynfekcji rąk.

Zobacz też inne pokoje nad morzem z oferty Sun&Snow!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here