Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Włoch

Włochy, znane z bogatej historii, zjawiskowych krajobrazów, fascynującej kultury i wyśmienitej kuchni, są jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych na świecie. Jednak zanim wyruszysz na swoją włoską przygodę, warto zapoznać się z kilkoma istotnymi informacjami.

Oto kilka punktów, wytypowanych przez zespół biura podróży East Travel, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem wyprawy. Zadbaj o to, aby Twój wyjazd do Włoch był w pełni udany niezależnie od tego, czy planujesz go samodzielnie, w towarzystwie przyjaciół, czy osób z firmy.

Klimat i najlepszy czas na odwiedziny

Włochy oferują różnorodność klimatyczną, od śródziemnomorskiego na południu, przez kontynentalny w centrum, aż po alpejski na północy. Najlepszy czas na odwiedziny ściśle więc zależy od celu Twojej wycieczki do Włoch.

Dla pasjonatów architektury i miłośników uroczych, włoskich miast tj.: Rzym czy Florencja, najlepsze są miesiące to kwiecień, maj, wrzesień i październik – przed i po letnim szczytem turystycznym. Z kolei dla miłośników górskich wędrówek dogodną porą na wyjazd do Włoch będą miesiące lata i wczesnej jesieni. Narciarze natomiast powinni skierować swoje kroki do Alp Włoskich w zimie.

Włoska etykieta i zwyczaje

Włosi są znani ze swojej gościnności i życzliwości oraz ekspresywnej gestykulacji. Niektóre gesty mogą mieć różne znaczenia, więc warto się z nimi zapoznać, aby uniknąć nieporozumień.

Co więcej, dumni ze swojej kultury i języka, przykładają oni wielką wagę do znajomości włoskiego przez turystów. I choć w turystycznych miejscach nie powinno być problemów z komunikacją po angielsku, tak mile odbierana jest znajomość kilku podstawowych zwrotów po włosku.

Włoska etykieta i zwyczaje

Przysmaki kuchni włoskiej

Włoska kuchnia jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Dla części turystów, jest to zdecydowanie jeden z głównych celów wycieczki do Włoch. I choć dla wielu kojarzy się głównie z pizzą, makaronami i tiramisu, tak zdecydowanie można wyczuć smakowe niuanse w zależności od regionu.

Ciekawostką może być fakt, że w restauracjach nie jest zwyczajem zostawiać dużych napiwków – wystarczy zaokrąglić rachunek do pełnej kwoty. Ponadto, Włosi są bardzo konkretni co do swojej kawy, dlatego cappuccino piją tylko do godziny 11:00, po obiedzie natomiast preferują espresso. Dla zachowania zasad kultury, unikaj jedzenia w trakcie przechadzek po ulicach i zwiedzania.

Monumentalne zabytki i różnorodne atrakcje

Włochy są miejscem niezliczonych historycznych zabytków i miejsc o znaczeniu kulturowym – od starożytnych ruin w Rzymie (najbardziej rozpoznawalny punkt Włoch), przez renesansowe skarby w Florencji, aż po malownicze wybrzeże Amalfi. Istny raj dla miłośników historii i architektury!

Ten niezwykły kraj to również idealny kierunek dla wczasowiczów spragnionych atrakcji i obcowania z kulturą. Nocne życie włoskich miast, lokalne imprezy oraz różnorodne festiwale zdecydowanie zapewnią Ci rozrywki. Można śmiało powiedzieć, że włosi zawsze znajdą powód do świętowania.

Jeśli pragniesz zwiedzić najpiękniejsze dzielnice włoskich miast i poznać pełen potencjał tego miejsca, sprawdź ofertę biura podróży East Travel, które od lat obsługuje wycieczki prywatne, zorganizowane oraz firmowe wyjazdy do Włoch gwarantując niezapomniane doświadczenia, pełne kultury, historii i różnorodnych smaków. Pamiętaj wskazówkach, aby jak najlepiej przygotować się do swojego wyjazdu. Buon viaggio!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here