wczasy nad morzem
fot. pixabay.pl

W ostatnich latach spędzanie urlopu nad Bałtykiem stało się bardzo popularne, co widać po tłumach turystów pojawiających się w nadmorskich miejscowościach w czasie sezonu. Jednak wciąż wiele osób wciąż zadaje sobie to samo pytanie – gdzie jechać na urlop nad morzem?

Obiekty nad morzem mają o wiele lepszą jakość niż kilka lat temu. Rozwijająca się infrastruktura również zasługuje na uznanie. Na plaże nad Bałtykiem także nie ma co narzekać, gdyż są czyste i zadbane i aż się proszą o rozłożenie się na nich ze swoim ręcznikiem. Planując wczasy nad morzem mamy naprawdę szeroki wybór. Gdzie jechać na urlop, by był on udany?

Urlop nad morzem – Świnoujście

Plaża w Świnoujściu wygrywa we wszystkich rankingach. Wejście do morza jest łagodne i przyjazne, a bezpieczeństwa turystów pilnują ratownicy. Ponadto plaża w Świnoujściu jest codziennie sprzątana, a piasek aż błyszczy od czystości. To doskonała lokalizacja na wakacyjny urlop.

urlop nad morzem
fot. pixabay.pl

Chałupy

Wiele osób uwielbia polskie morze, ale odstraszają je tłumy. W tym wypadku idealnym miejscem na wczasy będą Chałupy. Tam można wypocząć w idealnych warunkach. Niektórzy twierdzą, że jest tam wyjątkowo czystko, bo tamtejsze plaże świecą pustkami. To nie do końca prawda, choć faktycznie jest to jedno z najmniej zatłoczonych miejsc nad morzem.

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra położona jest nad klifowym wybrzeżem, nie jest jednak pozbawiona dostępu do plaży. Plaża w tej miejscowości nie jest monotonna. Na zachodzie plaża jest piaszczysta, zaś na wschodzie kamienista. Piasek w tym miejscu jest czysty i jasny. Do tego w Jastrzębiej Górze jest sporo atrakcji. To świetne miejsce na wczasy nad morzem z dziećmi.

Urlop nad morzem – Hel

Na Helu możemy wybrać się na dwie plaże. Jedną z nich jest Duża Plaża położona przy otwartym morzu. Druga to Mała Plaża położona od strony Zatoki Gdańskiej, niedaleko Fokarium. Obie te plaże są miejskie, dlatego panuje tam wyjątkowa czystość. Plaże znajdują się w centrum miasta, dzięki czemu wyposażone są w doskonałą infrastrukturę miejską. To wpływa na spore ilości turystów.

Sopot molo
fot. pixabay.pl

Sopot

Jeżeli nie wiesz gdzie jechać nad polskie morze, warto odwiedzić Sopot. Każdy przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić kultowe Molo w Sopocie. Jeśli chcemy wypoczywać w spokoju, z dala od większego tłumu, może udać się na części plaży oddalone od molo. Tam można poleżakować w spokoju, a na molo udać się na spacer i ciepłego gofra.

Gdańsk Brzeźno

To kameralna i czysta plaża. Obok niej ulokowany jest przystanek kolejki SKM, gdzie zawsze coś się dzieje. Każdego roku rozstawia się przy plaży wielki namiot, gdzie wieczorami można posłuchać grania zespołów muzycznych. Ta plaża jest bardzo popularna, dlatego w okresie letnim jest strzeżona. To doskonały kierunek dla fanów Trójmiasta.

Urlop nad morzem – Trzęsacz

W Trzęsaczu znajduje się piaszczysta, długa na 2 kilometry, szeroka plaża. Jest położona blisko centrum, dzieli ją od niego jedynie 200 metrów. Są na nią dwa wejścia – przez las lub wydmy. Można tam wypożyczyć leżaki, by zrelaksować się w komfortowy sposób. Ta miejscowość jest stosunkowo mało popularna, dlatego świetnie nada się dla miłośników spokoju.

Urlop nad morzem to doskonały sposób na relaks i ucieczkę od miejskiego zgiełku. Morze Bałtyckie zachwyca swym pięknem o każdej porze roku, nawet zimą. Jeśli planujemy urlop nad morzem, musimy najpierw wybrać interesującą nas miejscowość, potem przejść do szukania idealnego noclegu. Wybór miejscowości może być niemałym orzechem do zgryzienia, dlatego warto dokładnie zastanowić się nad naszymi wymaganiami i poszukać miejsca, które je spełnia.

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here