Jak wzmocnić sygnał telewizji?

0
1063

Kiedy chcemy odbierać sygnał antenowy, który będzie pozbawiony zakłóceń oraz będzie odpowiednio silny aby był prawidłowo wyświetlany, wówczas należy wykorzystać cały niezbędny sprzęt.

W przypadku anteny satelitarnej należy naturalnie odpowiednio ustawić talerz, możemy skorzystać ze specjalnych detektorów sygnału, które pozwolą nam na odpowiednie ustawienie kierunku naszego talerza, który będzie skupiał sygnał oraz przesyłał go dalej do kolejnych urządzeń. Oczywiście możemy także odbierać telewizję za pomocą anteny siatkowej, obecnie jest to sygnał cyfrowy, wysokiej jakości.

Dlaczego sygnał może być za słaby?

Jeżeli zauważymy iż sygnał, który dociera do naszego telewizora jest słabej jakości, możemy spróbować wyregulować antenę, spróbować zmienić ustawienia, skierować ją w innym kierunku. Niekiedy może się okazać iż rodzaj anteny, który posiadamy jest nieodpowiedni do odbioru w naszych warunkach czy też w naszym położeniu. Dlatego może się okazać iż konieczna będzie jego zmiana. Jednak niekiedy możemy zastosować wzmacniacz antenowy, który pozwoli na polepszenie sygnału, dzięki czemu będziemy mogli uzyskać lepszy obraz oraz dźwięk. Mogą być te urządzenia które przez kabel antenowy będą przesyłać sygnał do wzmacniacza w puszce antenowej.

Warto zwrócić uwagę na rodzaj urządzenia, możemy znaleźć różne modele zasilaczy antenowych, oczywiście w tym przypadku wtyki są standardowe, możemy wykorzystać standardowy wtyk anteny telewizyjnej. Oczywiście instalacja jest bardzo prosta, kabel antenowy przykręcamy do końcówki, jest ona zakończona końcówką antenową, dodatkowo posiada zasilanie 12 V. Całość skręcamy śrubką, dodatkowo kabel przetrzymywany jest za pomocą blaszek, tak aby całość była solidna, kabel nie wysuwał się z końcówki. Oczywiście możemy zastosować także wzmacniacze puszkowe, w tym przypadku możemy uzyskać wzmocnienie przykładowo od 15 do 30 dB, z pewnością może to pozwolić na polepszenie sygnału.Wykorzystując zasilacz antenowy możemy wzmocnić sygnał, dzięki temu uzyskamy lepszy obraz, pozbędziemy się różnego rodzaju zakłóceń. W przypadku sygnału cyfrowego możemy pozbyć się chwilowych zaników obrazu, co bardzo pozytywnie wpłynie na komfort odbioru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here