Trzy oblicza Azji

Choć Europa ma do zaoferowania nieskończenie wiele ciekawych miejsc, to coraz większą popularnością cieszą się wyprawy do krajów azjatyckich. Daleki Wschód przyciąga swoją bogatą kulturą, egzotycznym charakterem oraz nietuzinkowymi przysmakami. Sprawdź, jakie trzy państwa mogą zapewnić niezapomniane, odstresowujące przygody, dać zastrzyk energii na cały rok, a nawet zupełnie odmienić postrzeganie świata.

Przeżycia duchowe w Nepalu

Ten kraj zdecydowanie nie jest pierwszym skojarzeniem, które przychodzi na myśl podczas poszukiwań idealnego miejsca na azjatycką przygodę. Podróż do Nepalu na pewno jednak nie rozczaruje i może okazać się strzałem w dziesiątkę zwłaszcza w przypadku poszukiwaczy intensywnych doznań duchowych. Położony pomiędzy Chinami i Indiami kraj jest trudno dostępnym zakątkiem świata, który znajduje się w samym sercu Himalajów.

Obecność najwyższych gór świata zapewnia nieziemskie widoki, których nie da się porównać nawet z wysokogórskimi krajobrazami Alp. Zdecydowanie nie jest to miejsce dla fanów pięciogwiazdkowych hoteli, wielkomiejskiej atmosfery oraz wakacji all inclusive. Tuż obok dżungli i ośmiotysięczników stoją majestatyczne budowle religijne – Nepal to także ważne miejsce dla wyznawców hinduizmu i buddyzmu.

Rajskie wakacje na Sri Lance

Osobom znudzonym wakacjami w Grecji, Hiszpanii czy też na francuskiej Riwierze może przypaść do gustu pobyt na Sri Lance. Położona na południe od Indii wyspa Cejlon otoczona jest Oceanem Indyjskim i kusi rajskimi plażami, egzotyczną roślinnością oraz niesamowitą kulturą i historią. Warto na chwilę oderwać się od plażowania pod palmami i wygospodarować czas na zwiedzanie starożytnych ruin oraz świątyń.

Spore wrażenie może zrobić zwłaszcza Lwia Skała z dawnym kompleksem pałacowym, która jest ważnym punktem wycieczek organizowanych przez firmę Apetyt na Świat. Dobrym pomysłem może być także odwiedzenie plantacji herbaty, z której słynie Sri Lanka. Ponadto warto wybrać się na safari, zaliczyć Szczyt Adama z zapierającymi dech w piersi widokami czy też spróbować orientalnej kuchni w lokalnym wydaniu.

Moc atrakcji w Tajlandii

Na liście miejsc docelowych wymarzonych azjatyckich wycieczek na pewno powinna znaleźć się Tajlandia. Choć ten kraj zawsze jest pełen turystów, to nie należy się do niego zniechęcać. Oprócz najchętniej odwiedzanych miejsc ma bowiem do zaoferowania całkiem sporo atrakcji i widoków, których trudno szukać w innych zakątkach świata. Ponadto warto chociaż raz w życiu spróbować tajskich dań przygotowanych przez lokalnych kucharzy.

Tętniący życiem Bangkok nigdy nie śpi i może być naprawdę sporym szokiem kulturowym dla Europejczyków. Zdecydowanie nie jest przereklamowany i powinien obowiązkowo trafić do programu azjatyckiej wycieczki. Chwilę spokoju można natomiast znaleźć w licznych buddyjskich świątyniach w mieście Chang Mai, które po zmroku kusi niepowtarzalną atmosferą nocnego marketu. Plażowanie na południu można urozmaicić wyprawą do dżungli w północnej części kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here