Weekendowy wyjazd na wschód – pokochaj Lubelszczyznę

0
1386

Zbliża się wolny weekend, a Ty dalej przesiadujesz z nosem w komputerze i szukasz inspiracji wyjazdowych? Tym razem wybór będzie prosty- Lubelszczyzna. Dlaczego? Wraz ze swoją stolicą Lublinem, wschodni rejon kraju to baza wypadowa dla miłośników relaksu i natury. Jest to także miejsce zabytkowych kamienic, tajemniczych zaułków i małych uliczek o niezwykłym klimacie.

Wybierz wygodę

Do Lublina dojedziesz wygodnie pociągiem lub własnym transportem. Jeśli chcesz odpocząć od jazdy samochodem, to wybierasz się w dobre miejsce – miasto inwestuje w komunikację miejską, więc wszędzie dojedziesz wygodnie, nie martwiąc się parkingami. Dodatkowo, miasto wyposażone jest w ok. 100 km tras dróg rowerowych. Miejskie dwukołowce dostępne są od maja, więc korzystaj śmiało!

Wypocznij

Możesz to zrobić w przepięknym butikowym hotelu w sercu Lublina. Miejsce oferuje 13 luksusowych pokoi, zaprojektowanych tak, aby oddać charakter miejsca oraz dać Ci maksimum relaksu. Rozgość się w zabytkowej kamienicy. Dla Twojego bezpieczeństwa, hotel wyposażony jest w dezynfekujące lampy UV.  

„Turysta widzi to, co przyjechał zobaczyć. Podróżujący widzi to, co ma przed oczami” – G.K. Chesterton

Niech poniosą Cię nogi! Gdy odpoczniesz w wygodnym hotelowym łóżku, z pewnością poczujesz chęć eksploracji miasta i jego okolic. Odwiedź miejską starówkę, zajrzyj w wąskie uliczki, zwiedź Zamek. Poczuj klimat tego miejsca i pozostaw dla siebie przepiękne wspomnienia. Jeśli jednak masz w sobie ducha podróżnika, nie poprzestaniesz na obowiązkowych punktach na mapie. W końcu będziesz na Lubelszczyźnie! To idealna okazja na wypad na Roztocze albo do pobliskiego Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego. Poleski Park Narodowy to królestwo bagien i torfowisk. W części dostęp do niego jest bezpłatny, jednak ze względu na dbałość o to miejsce, aby odkrywać jego pełen potencjał, za wstęp w niektóre obszary należy uiścić opłatę. Zaledwie 40 minut od Lublina znajduje się jezioro Firlej. Zbiornik jest dostępny ze wszystkich stron, otacza go także ścieżka i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Siedzimy teraz w fotelach, na niewygodnych krzesłach, czasami nawet kanapa wydaje się już niewygodna. Twoje ciało domaga się ruchu, rozciągania. Nie patrz więc na godzinę, ściemnia się przecież tak późno- wykorzystaj to! Oddaj się długim wędrówkom, weź tylko wygodne buty! Aktywny wypoczynek- start! 

Regeneracja to podstawa

Gdyby zmęczone stawy wymagały zaopiekowania, w hotelowym SPA czekają na Ciebie specjaliści od masażu i odnowy biologicznej. Wieczór przy lampce wina i mini lifting przed nowym tygodniem wyzwań, to sposób na odzyskanie energii i powrót do pracy z uśmiechem na twarzy! Do tego rozkosz dla podniebienia w hotelowej restauracji… To co, w weekend widzimy się w Lublinie?

Sprawdź ofertę noclegową Hotelu Alter na stronie www.hotelalter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here