Jak przygotować się na rodzinną wyprawę rowerową

Odpowiednie przygotowanie się do rodzinnej wycieczki rowerowej to nie tylko gruntowne opracowanie trasy takiej podróży, ale i zadbanie o sprzęt, który może się podczas jazdy okazać niezbędny. O czym pamiętać i jakie rzeczy obowiązkowo trzeba, a jakie dodatkowo można zabrać na taki wyjazd?

Bezpieczna wyprawa rowerowa: sprzęt, kaski i dodatki

Podstawą udanej wycieczki rowerowej planowanej dla całej rodziny jest przede wszystkim gruntowny przegląd posiadanych rowerów. Jeśli nie były one używane przez dłuższy czas, to mogą wymagać naprawy. Warto też sprawdzić, czy dzieci nie wyrosły już z zeszłorocznego roweru, bo jeśli będzie dla nich za mały to wycieczka może się skończyć co najmniej bólem kręgosłupa. W takim przypadku szczególnie przyda się pomoc specjalistów na przykład ze sklepu rowerowego. Sklepy rowerowe posiadają kategorie katalogowe w których można szybko i wygodnie znaleźć rower o odpowiednich dla wzrostu dziecka parametrach. Jest to kwestia kluczowa dla prawidłowego rozwoju młodego człowieka, zwłaszcza, że kilkunasto-kilometrowa trasa na niedopasowanym rowerze może doprowadzić do dramatycznych dla zdrowia konsekwencji. Przy przeglądzie roweru należy uwzględnić stan jego opon, hamulców oraz poprawne działanie świateł i odblasków. Od tych elementów również zależy bezpieczeństwo rodzinnej wycieczki oraz pewność tego, że nie spowoduje się przez niesprawny sprzęt żadnego wypadku. Metrobikes – sklep rowerowy w Lublinie może przyjść z pomocą również w kwestii uzupełnienia takich elementów wyposażenia rowerowego jak kaski (obowiązkowe w drodze!), światła odblaskowe, czy chociażby zaczepy umożliwiające zamocowanie do roweru bidonu na wodę czy koszyka na drobne przekąski.

Ważną kwestią podnoszącą bezpieczeństwo podróży jest również przygotowanie dzieci do drogi pod kątem czystej wiedzy związanej z ruchem drogowym. Jeśli na wyprawę bierze się dziecko młodsze, należy je uświadomić, jak istotne jest odpowiednie zachowanie, sygnalizowanie zakrętów czy prawidłowy kierunek jazdy i nie rozpraszanie się na drodze. Dobrym pomysłem może być również pokazanie młodszemu pokoleniu zdjęć profesjonalnych rowerzystów, np. na stronie metrobikes.pl gdzie będą mogli zobaczyć, że kaski noszą na głowie nawet dorośli, a jazda rowerem to nie tylko świetna zabawa, ale i duża odpowiedzialność.

Rodzina na rowerze, czyli w coś się ubrać?

Podczas przygotowań do wyprawy rowerowej należy przejrzeć prognozy pogody i przygotować dla dzieci oraz dla opiekujących się nimi dorosłych odpowiednią odzież. Mogą to być wygodne koszulki sportowe, do znalezienia np. w asortymencie sklepu rowerowego w Lublinie – Metrobikes. Koszulki takie nie powinny być grube, a charakteryzować się raczej przepuszczalnością powietrza. Dobrze jest również zastosować styl ubioru na tzw. cebulkę. To znaczy, ubrać rodzinę „warstwami”, które będą odpowiednie na chłodne dni, a w przypadku poprawienia się pogody będzie można je wygodnie ściągać. Na zimniejsze dni przyda się też profesjonalna bielizna termoaktywna.

Omawiane w artykule elementy przygotowań do wycieczki rowerowej mogą stać się świetnym wyznacznikiem, czego jeszcze brakuje w naszych rowerowych sprzętach i akcesoriach. Jeśli potrzebujesz uzupełnić braki, z łatwością możesz zrobić to w stacjonarnym oraz internetowym sklepie rowerowym Metrobikes. Sprawdź: www.metrobikes.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here