Zaplanuj wakacje w Gdańsku

Wakacje nad morzem od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością i to niezależnie od tego, czy mówimy o rodzimych turystach, czy też o zagranicznych, którzy coraz chętniej przyjeżdżają nad polskie morze. Jednym z najczęściej odwiedzanych trójmiejskich miast, które ma o wiele więcej do zaoferowania swoim gościom aniżeli tylko i wyłącznie dostęp do morza, jest Gdańsk. W jego przypadku turyści mogą liczyć na szereg różnych atrakcji w postaci m.in. Muzeum Narodowego, Starego Miasta, fosy Dolnego Miasta, czy też tramwaju wodnego. Oczywiście nie wolno również zapominać o wyjątkowych miejscach takich jak lokalne restauracje kaszubskie, w których można skosztować niezwykle aromatycznych i smacznych potraw.

Wakacje w Gdańsku to doskonały sposób na spędzenie niezapomnianego urlopu, zarówno w przypadku osób chcących aktywnie spędzać czas wolny, jak i tych, którzy są zwolennikami kilkugodzinnego przebywania na plaży. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od indywidualnych preferencji, tym bardziej że akurat w przypadku tego nadmorskiego miasta, turyści mogą liczyć na wiele różnego rodzaju atrakcji/form rozrywek, wyjątkową architekturę oraz niepowtarzalny klimat. Nic więc dziwnego, że z każdym rokiem do Gdańska przyjeżdża coraz liczniejsze grono turystów i to nie tylko z Polski, ale także z zagranicy.

Gdańsk Stare Miasto Atrakcje

Gdańsk to miasto, które od lat przyciąga turystów, co nie powinno nikogo dziwić, ponieważ jest niezwykle klimatycznym miejscem. Z pewnością duży wpływ na jego postrzeganie ma niezwykle piękne i urokliwe Stare Miasto, które podczas spacerów brukowymi uliczkami pośród niezwykle kolorowych kamienic, jest w stanie oczarować niejedną osobę. Dodatkowo w przypadku Starego Miasta, atrakcji, jakie czekają na odwiedzających jest co niemiara:

  • pomnik Neptuna;
  • ulica Długiej oraz Długiego Targu;
  • deptak wzdłuż Motławy;
  • słynny Żuraw;
  • Ratusz Głównego Miasta;
  • Katowni;
  • Wieża Więzienna;
  • Bazylika Mariacka;
  • Dom Uphagena.

Restauracja Gdańsk Stare Miasto

Będąc na Starym Mieście w Gdańsku turyści często szukają restauracji. Oczywiście wybierając się do stolicy Kaszub, nie wolno zapominać o bardzo ważnej kwestii, a mianowicie o naszych posiłkach. Mnogość działających we wspomnianym mieście lokali gastronomicznych sprawia, że niejedna osoba, może sobie zadawać takie pytanie, jak: gdzie zjeść w Gdańsku? Bardzo ciekawym miejscem, zlokalizowanym w zabytkowym gdańskim budynku, w którym goście mogą liczyć na autorskie menu, jest Restauracja Filharmonia. We wspomnianym lokalu wszelkie dania, które znajdziemy w menu, przygotowywane są wyłącznie ze świeżych, sezonowych produktów, dzięki czemu możemy liczyć na wyjątkowo smaczne i aromatyczne dania, nawiązujące do kuchni międzynarodowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here