Jaką walizkę do samolotu wybrać

Wybór walizki do samolotu wcale nie należy do tak oczywistych i prostych, jak mogłoby się wydawać. Każdy z modeli, na jaki się zdecydujesz, musi spełniać szereg wymogów — w przeciwnym razie załoga nie pozwoli Ci dołączyć do pasażerów bądź zostaniesz poproszony o wpłacenie sowitej dodatkowej kwoty za potraktowanie walizki jako dodatkowej. O ile wymogi linii lotniczych różnią się od siebie, to jednak istnieje kilka kluczowych kwestii, które ułatwiają wybór walizki standardowej, na każdy lot. Czym powinna się charakteryzować?

Walizka do samolotu — jej wymiary i waga

Przy wyborze walizki należy upewnić się, że konkretny model spełnia wymogi dotyczące wielkości i wagi bagażu podręcznego. Zazwyczaj linie lotnicze dopuszczają modele walizek o wymiarach 55 × 40 × 20 cm, a ich maksymalna waga waha się w granicach od siedmiu do dziesięciu kilogramów. Z tego też względu warto wybierać walizki mocne i solidne, ale zarazem o lekkiej konstrukcji, dzięki czemu będziesz mógł zabrać w podróż więcej rzeczy i nie ograniczać się aż tak restrykcyjnie kwestią wagi. Jeżeli jesteś na etapie zakupu walizki do samolotu, zapoznaj się z tą ciekawą propozycją: https://jameshawk.pl/walizki-kabinowe-i-podrozne/

Materiał walizki do samolotu — lekki i trwały

Kolejna kwestia tyczy się nie tyle samej konstrukcji walizki, a materiałów, z których została wyprodukowana. Może to być przykładowo model z ABS, poliestru, poliwęglanu. Warto zwrócić uwagę na to, czy bagaż jest wodoodporny, posiada mocne, solidne zamki i zabezpieczenia, należy do tych odpornych na zarysowania i uszkodzenia. To niezwykle ważne, ponieważ walizka będzie poddawana dużemu obciążeniu — z powodu innych bagaży, które mogą się na niej znaleźć.

Funkcjonalność walizek kabinowych i podróżnych

Bardzo ważny jest komfort użytkowania walizki. Obecnie dużą popularnością cieszą się modele na kółkach, które nie wymagają nieustannego podnoszenia ciężaru, są mobilne i umożliwiają bardzo wygodne przemieszczanie się z nimi na obszarze całego lotniska. Najlepsze koła to te obrotowe, wykonane z solidnych materiałów, jak kauczuk, guma, dzięki którym poszczególne modele są solidniejsze i lepiej radzą sobie z nierównościami terenu.

Liczy się także wnętrze — dobrze zaprojektowany model będzie wyposażony w wewnętrzne organizatory, kieszenie na dokumenty, przegródki, które ułatwiają pakowanie i porządkowanie drobniejszych akcesoriów. Ciekawym rozwiązaniem może być również zamek TSA ułatwiający przeprowadzenie kontroli przez służby lotniskowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here