Pierwszy raz we Włoszech

Miasta i miasteczka Włoch obfitują w piękne krajobrazy, wąskie uliczki i mnóstwo zabytków. Często to muzea pod gołym niebem. Właśnie dlatego Italia to kraj, który trzeba choć w raz w życiu zobaczyć. Jak zwiedzać, kiedy zabytków i wspaniałych miejsc jest tak dużo, że nie wiadomo co zobaczyć w pierwszej kolejności? Sprawdź, co musisz wiedzieć podczas pierwszej wizyty we Włoszech!

Pierwszy raz we Włoszech – co zobaczyć?

watykan

Decydując się na pierwszą wizytę w Italii, najlepiej wybrać wycieczkę do najpopularniejszych włoskich miejsc. Doskonałym pomysłem będzie zobaczenie stolicy – Rzymu, wspaniałej i romantycznej Wenecji czy kosmopolitycznego Mediolanu. Jeśli od zabytków światowej sławy wolisz czarujące zakątki i piękne widoki, dobrym wyborem będzie Toskania i jej zabytkowa stolica – Florencja. Miłośnicy słynnych zabytków i pysznego jedzenia powinnii wybrać się do ojczyzny włoskiej pizzy – Neapolu. Duże miasta Włoch obfitują w wiele zabytków. Zwłaszcza Rzym, gdzie znajdziesz nie tylko wielowiekowe ślady Cesarstwa Rzymskiego, ale także starożytne ruiny, romantyczne dzielnice z artystycznym klimatem, zachwycające świątynie i nowoczesne budowle. O tym, co warto zobaczyć w Rzymie, przeczytasz więcej TUTAJ. Połączenie zapierających dech widoków i wypoczynku na najpiękniejszych włoskich plażach zapewnią Sycylia i Sardynia.

port

Jak zwiedzać Włochy?

Wybierając się po raz pierwszy do Włoch, możesz zdecydować się na dokładne eksplorowanie każdego z miast po kolei. Jeśli zastanawiasz się, od którego zacząć, na pewno doskonałym wyborem będzie Rzym, bo oferuje najwięcej zabytków i atrakcji, a kiedy chcesz odpocząć od zwiedzania, możesz wybrać się nad morze. 

piazza de spagna

Doskonałym pomysłem jest wybranie się w pierwszą podróż do Italii na wycieczkę objazdową. Pozwala ona zobaczyć wiele miejsc podczas jednej podróży, poznać kilka miast i poczuć włoski klimat, więc podczas następnej podróży będziesz już wiedzieć, czy chcesz wrócić do któregoś z miast zobaczonych podczas wycieczki, czy chcesz nadal eksplorować Italię podczas objazdów.  Wycieczka objazdowa ma wiele zalet. Podczas zorganizowanej podróży, przemieszczasz się według trasy zaplanowanej przez osoby znające Italię, specjalistów, którzy wybrali optymalne trasy przejazdów i miejsca zwiedzania. W cenie masz opiekę profesjonalnego, polskojęzycznego pilota, a na miejscu także przewodników, którzy opowiedzą Ci o historii zwiedzanych miejsc. Chcesz mieć pewność, że Twoja wycieczka zostanie profesjonalnie zorganizowana i wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem? Wybierz się na wycieczkę ze sprawdzonym organizatorem. Aby poznać oferty wycieczek do Włoch z ITAKĄ – kliknij TUTAJ

Kiedy najlepiej zwiedzić Włochy?

To zależy od tego, w jakich temperaturach lubisz zwiedzać i wypoczywać. Najbardziej optymalna temperatura będzie na wiosnę, kiedy jest tu, w zależności od regionu 21-25 st. C. Od czerwca do sierpnia temperatura wzrasta i oscyluje ok. 30 st. C – na północy temperatura może być niższa, a im dalej na południe, tym cieplej. Natomiast pogoda we Włoszech jest na tyle dobra, że z powodzeniem można się tu wybrać przez cały rok. Najzimniejszym miesiącem we Włoszech jest styczeń ze średnią temperaturą ok. 12 st. C, a najcieplejszą lipiec z ok. 32 st. C. 

mediolan

Trzeba jednak pamiętać, że pogoda dla każdego regionu będzie inna. Na Sycylii i Sardynii zawsze będzie cieplej niż w Rzymie. Tu z kolei temperatura będzie wyższa, niż w południowych regionach kraju, w Turynie czy Mediolanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here