Norwegia

Coraz cieplejsza aura sprawia, że planowanie wypadów na weekend jest coraz popularniejsze. Długa zima sprawia, że nie każdy ma ochotę pozostawać w tym klimacie i wypatruje okazji w rejonach znacznie cieplejszych – jako te najpopularniejsze „ciepłe kraje” w Europie można wskazać na przykład Włochy czy Grecję. Są jednak osoby, które lubią mroźny, morski klimat i którym nie przeszkadzają porywiste wiatry.

Dla koneserów tego typu pogód otworem stoją takie kraje jak Szwecja, Dania (a w szczególności jej północna część) i Norwegia – wycieczki w te skandynawskie rejony Europy są ciekawym wyjściem dla ludzi szukających odskoczni od dnia codziennego. Warto wskazać, że nie uświadczymy tam czterdziestostopniowych upałów i żaru z nieba. Klimat jest tam umiarkowany, jeśli nie powiedzieć – chłodny. To jednak region położony niedaleko koła podbiegunowego, jednego z najchłodniejszych miejsc na kuli ziemskiej.

Spośród tych kilku wymienionych państw, na szczególną uwagę zasługuje Norwegia – wycieczki w tę stronę świata są coraz popularniejsze i możemy je zarezerwować w praktycznie każdym biurze podróży. Oferty mogą obejmować już przelot, nocleg, a także zwiedzanie. Przy tych wszystkich zapewnionych opcjach zapłacimy troszkę więcej, jednakże cały trud w poszukiwaniu każdego elementu z osobna nie będzie plątał nam rąk. Jest wiele atrakcji, które oferuje Norwegia – wycieczki do nadmorskich miast i kurortów, podróżowanie po tym pięknym kraju, niezapomniane widoki fiordów.

Mikroklimat panujący na terytorium Norwegii i Szwecji sprawia, że będąc wnikliwym i uważnym dostrzeżemy niezwykle rzadkie gatunki roślin, ptaków i innych zwierząt, które szczególnie upodobały sobie ten skrawek ziemi. Nie ma nic przyjemniejszego niż ujrzenie piękna tego świata na żywo, namacalnie w naturalnym i nieskażonym norweskim środowisku. W Skandynawii z pewnością jest co oglądać i ma co czarować. Nie bez przyczyny te państwa są w czołówkach klasyfikacji dotyczących komfortu życia i pracy. Podróżując po większych miastach dostrzeżemy wielki skok technologiczny – nowoczesne drogi, wszechobecna elektronika, eleganckie biurowce i ciekawe architektonicznie budynki.

Norwedzy są pozytywnie nastawieni dla przybyszów z innych krajów, co jest jedną z ich najbardziej znanych cech charakteru – właśnie otwartość i tolerancja. Nikt nie ma prawa czuć się tam gorszy, słabszy czy odmienny – dlatego każdy się tam odnajdzie. Norwegia – wycieczki po górzystych terenach zapierają dech w piersi. Nierzadko widoki górskie przeplatają się z widokiem na morze. Takie miejsca są szczególnie piękne i warte uwiecznienia aparatem fotograficznym. Warto też wybrać się w rejs statkiem, by zobaczyć co jeszcze ma do zaproponowania Norwegia – wycieczki łódkami i kajakami to chleb powszedni dla Norwegów, a także dla turystów z całego świata, w tym także coraz częściej z Polski, odwiedzających to miejsce. Wyprawa w te chłodne klimaty uspokaja i dodaje energii, pozwala oderwać się od dnia powszedniego i jest idealnym wyjściem zarówno dla pary, jak i dla całej rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here