dubai

Wybierając się na wczasy do Dubaju, warto rozważyć skorzystanie z kilku wycieczek fakultatywnych, dzięki którym będziemy mogli zobaczyć wiele ciekawych i wspaniałych miejsc. Jeśli nie wiesz jakie wycieczki będą odpowiednie dla Ciebie i Twoich bliskich wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać wycieczki – dubaj, a wyskoczy nam kilka stron ofert, w których będziemy mogli przebierać.

Poniżej przedstawiam Wam kilka ofert wybranych przeze mnie.

1. Abu Dhabi – city tour – koszt: ok. 80 USD/osoba

Abu Dhabi to stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich i siedziba Federalnej Rady Narodowej. Wycieczka rozpoczyna się w Dubaju, w porcie – Jebel Ali. Podróż do Abu Zabi zajmuje ok. 1,5 godziny. W ramach wycieczki będzie zobaczyć między innymi plac Union Square, pełen symbolicznych motywów zainspirowanych zwyczajami tego kraju, majestatyczny Wielki Meczet – trzeci co do wielkości meczet na świecie, nowe budynki w Abu Dhabi, które wzbogacają piękną panoramę oraz zabytkową wioskę Heritage Village utworzoną przez nieżyjącego Jego Wysokość Szejka Zayed Ben Sultan al Nahyan
Na koniec wycieczki będzie można wybrać się do jednego z największych centrów handlowych Marina Mall – pełnego luksusowych butików i sklepów z pamiątkami.

2. Stary Dubaj – koszt: ok.60 USD/osoba

Dubaj to miasto, które wspaniale łączy ze sobą tradycję z nowoczesnością. Trasa wycieczki prowadzi przez zabytkową dzielnicę Bastakiay, dalej wzdłuż imponującego kanału Dubai Creek, gdzie można zobaczyć fascynujące domy, zbudowane przez bogatych kupców. Turyści odwiedzą również 225-letni fort Al Fahidi w którym znajdują się cenne zbiory Muzeum Dubaju. Następnym etapem zwiedzanie jest rejs tradycyjną łodzią Abrą – na drugą stronę kanału, gdzie znajduje się Targ Przypraw i Targ Złota (Gold Souk).

3. Nowoczesny Dubaj + Burj Khalifa – koszt ok. 95 USD/osoba

Dubaj to najszybciej rozwijające się miasto z licznymi wieżowcami oraz najbardziej luksusowymi hotelami na świecie.

Wycieczka rozpoczyna się od wizyty w akwarium o pojemności 10 mln litrów wody, w którym żyją tysiące egzotycznych wodnych stworzeń.

Kolejnym punktem programu będzie podziwianie najwyższego budynku na świecie – Burj Khalifa usytuowanego w sąsiedztwie największego centrum handlowego Dubai Mall. Uczestnicy wycieczki będą mogli wyjechać szybką windą na najwyższy na świecie taras widokowy „At the top”.

W programie wycieczki również wizyta w urzekającym klasyczną arabską atmosfer targowisku Souk Madinat Jumeirah, pełnym uliczek wypełnionych straganami, sklepikami, kameralnymi galeriami i restauracjami. Turyści będą mieli możliwość zrobienie kilku zdjęć przed znanym ze względu na swą architekturę i położenie hotelem Atlantis

4. Dhow Cruise Dinner – kolacja na tradycyjnej arabskiej łodzi koszt: 45 USD/osoba

Ta wycieczka to świetna okazja do spędzenia miłego wieczoru na tradycyjnie udekorowanej, drewnianej łodzi Dhow, która przemierza Kanał Dubajski. Płynąc tą łodzią, będzie można podziwiać skąpane w świetle księżyca prawdziwe piękno tradycyjnej i nowoczesnej architektury Dubaju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here